Новини

Новини
Про стан громадського здоров’я у І кварталі 2019 року
171 15-04-2019
 Відокремленим підрозділом «Пологівського міжрайонного відділу державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр  МОЗ України» щоквартально проводиться моніторинг та аналіз інфекційної захворюваності в районі. Так, за інформацією керівника підрозділу Анатолія Груби щодо ризиків у сфері громадського здоров’я у І кварталі 2019 року, в Запорізькій області зареєстровано 648 випадків кору, з них 30% діти. В Більмацькому районі випадків кору не реєструвалося. Єдиним дієвим заходом профілактики кору є 95% охоплення вакцинацією. В районі продовжується вакцинація населення за епідемічними показниками. 
З початку року на грип та ГРВІ в Більмацькому районі захворіли 1124 особи, з них  65% діти. Епідемічний поріг не перевищено. 
За 3 місяці в районі зареєстровано 3 випадки туберкульозу, всі з відкритою формою. План флюорографічних оглядів за  2018 рік виконано лише на 61,7%, в поточному році – на 15%, що вказує на низький рівень охоплення населення профоглядами. 
Спалахів інфекційних захворювань, в т.ч. кишкових, харчових отруєнь, захворювання ботулізмом не зареєстровано. 
Відокремленим підрозділом у І кварталі проведено моніторингові дослідження:
якості питної води у місцях водозаборів, на водопровідних спорудах та мережах централізованого водопостачання.  Виявлено відхилення за фізико-хімічними показниками (по вмісту загальної жорсткості, нітратів, хлоридів, сульфатів);
атмосферного повітря та шумового навантаження біля автодороги Запоріжжя-Маріуполь, перевищень гранично-допустимих концентрацій та рівнів не виявлено;
іонізуючого випромінювання. За даними моніторингу радіаційний фон в смт. Більмак залишається безпечним і не перевищує природний фон. 
  

© Більмацька районна рада