Новини

Новини
Запрацював новий сервіс автоматичного призначення пенсій
1073 17-07-2020
Пенсійний фонд України запровадив нову е-послугу – автоматичне призначення пенсії. 
Відтепер, за бажанням, при досягненні пенсійного віку пенсія може бути призначена автоматично, без додатково звенення та особистого відвідування органів Пенсійного фонду. 
А для користувачів, які ще не є пенсіонерами, сервіс дозволяє надати усю необхідну інформацію для призначення пенсії завчасно. 
Як це працює? 
Користувачу, який не є пенсіонером, потрібно авторизуватися на порталі Фонду за допомогою КЕП ( кваліфікованого електронного підпису). Після цього потрібно заповнити анкету. Додати скановані копії документів. Підписати заяву КЕП та надіслати її до органу ПФУ.
Документи, що підтверджують трудову діяльність (трудову книжку, документи про навчання, військову службу тощо), можна подати завчасно. Трудову книжку може подати як роботодавець, так і сам користувач. До речі, Пенсійний фонд України розпочав роботу щодо запровадження електронної трудової книжки. 
Після опрацювання заяви на автоматичне отримання пенсії користувач отримає повідомлення про автоматичне призначення пенсії, дату та розмір виплат. 
Незабаром послуга буде доступна також користувачам, які не мають КЕП. Вони зможуть авторизуватись через BankID або Інтегровану систему електронної ідентифікації (id.gov.ua). 

© Більмацька районна рада