Новини

Новини
Про невідкладні заходи щодо протидії поширенню коронавірусу COVID-19 у Більмацькому районі
507 13-03-2020
Розпорядженням голови районної ради Юлії Симоненко від 12 березня 2020 року № 11-р затверджений перелік невідкладних заходів щодо протидії поширенню коронавірусу COVID-19 у Більмацькому районі.

  Відповідно до статей 29 та 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», зважаючи на рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол від 10 березня 2020 року № 2), беручи до уваги протокол позачергового засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області № 5 від 12 березня 2020 року, з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 та у зв’язку з установленням з 12 березня до 03 квітня 2020 року на усій території України карантину:
1. Рекомендувати органам місцевого самоврядування району, керівникам підприємств, установ, закладів, що перебувають у спільній власності територіальної громад сіл, селищ району, розробити заходи щодо забезпечення неухильного виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та положень, зазначених у протоколі позачергового засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області № 5 від 12 березня 2020 року.
 2. Працівникам виконавчого апарату районної ради вжити основні превентивні заходи щодо уникнення можливості захворювання, а саме:
• обмежити відвідування громадських місць, закладів громадського харчування та інших місць великого скупчення людей;
• максимально уникати місця скупчення людей, місця масового відвідування;
• уникати контакту з особами, які мають прояви інфекційних захворювань;
• запровадити режим регулярного провітрювання службових приміщень, за можливості - здійснювати дезінфекційні заходи;
• часто мити руки та прагнути не торкатися очей, носа або рота руками;
• уникати рукостискань, обіймів, поцілунків;
• прикривати ніс і рот при чханні або кашлі;
• максимально обмежити фізичне контактування та виконувану роботу максимально здійснювати шляхом віддаленого доступу із застосуванням електронних засобів комунікацій, новітніх технологій та поштового зв’язку;
• надати можливість (за наявності підстав та з урахуванням виробничої потреби) оформляти щорічні відпустки та інші види відпусток, передбачених законодавством, у тому числі матерям або іншім особам, зазначеним у частині третій статті 18 Закону «Про відпустки», для догляду за дитиною віком до 14 років, на період оголошення карантину на відповідній території;
• обмежити (скасувати) відрядження. Запровадити режим профілактичного спостереження за особами з числа працівників виконавчого апарату районної ради. При вияві ознак інфекційного захворювання рекомендувати не займатись самолікуванням, обмежити контакт із оточуючими та звернутися до лікаря.
3. На період карантину (з 12 березня до 03 квітня 2020 року) до особливого розпорядження:
3.1. Рекомендувати депутатам районної ради:
• обмежити спілкування, зустрічі з виборцями та участь у інших масових заходах;
• зменшити переміщення по території району, області, країни в цілому та за кордон.
3.2. Скасувати проведення особистих прийомів громадян  та у зв’язку із цим внести відповідні зміни до графіку роботи районної ради, виконавчого апарату та графіку прийому громадян.
3.3. Скасувати або максимально перевести у режим телефонних або відео конференцій проведення представниками районної ради ефірів, прес-конференцій у районній раді та за його межами.
3.4. Рекомендувати технічному персоналу районної ради вжити додаткових заходів щодо дезінфекції місць загального користування у приміщенні ради.
4. З метою уникнення розповсюдження неправдивої інформації щодо поширення на території України коронавірусу COVID-19 та епідеміологічної ситуації у Більмацькому районі, в тому числі й через засоби масової інформації та соціальні мережі, що може призвести до паніки серед населення:
• працівникам виконавчого апарату районної ради користуватися лише перевіреною інформацією з офіційних джерел;
• попередити працівників виконавчого апарату районної ради про дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність, яку несуть особи, винні у вчиненні таких порушень, як надання інформації, що не відповідає дійсності (стаття 27 Закону України «Про інформацію»).

© Більмацька районна рада